Posłowie Rozwoju Plus w Sejmie X kadencji: lista i jak głosują
Klub Parlamentarny Rozwój Plus liczy 40 posłów. Mediana frekwencji w głosowaniach: 93,2% (cały Sejm: 96,4%). Posłowie klubu głosują zgodnie z jego linią w 98,8% głosowań (mediana). Najczęściej wbrew wyraźnej linii klubu: Paweł Jabłoński (133), Janusz Cieszyński (114), Zbigniew Chmielowiec (87).
Lista posłów (40)
- Anna Baluchokręg 6 (Lublin) · frekwencja 97,6% · zgodność z klubem 99,4%
- Ryszard Bartosikokręg 37 (Konin) · frekwencja 96,9% · zgodność z klubem 99,0%
- Zbigniew Chmielowiecokręg 23 (Rzeszów) · frekwencja 96,5% · zgodność z klubem 97,5%
- Anna Ewa Cicholskaokręg 16 (Płock) · frekwencja 87,5% · zgodność z klubem 98,6%
- Janusz Cieszyńskiokręg 35 (Olsztyn) · frekwencja 86,9% · zgodność z klubem 96,7%
- Michał Cieślakokręg 33 (Kielce) · frekwencja 91,0% · zgodność z klubem 97,6%
- Elżbieta Dudaokręg 13 (Kraków) · frekwencja 95,8% · zgodność z klubem 99,2%
- Szymon Giżyńskiokręg 28 (Częstochowa) · frekwencja 82,6% · zgodność z klubem 98,7%
- Robert Gontarzokręg 34 (Elbląg) · frekwencja 91,7% · zgodność z klubem 99,4%
- Andrzej Gut-Mostowyokręg 14 (Nowy Sącz) · frekwencja 86,0% · zgodność z klubem 98,6%
- Marcin Gwóźdźokręg 2 (Wałbrzych) · frekwencja 99,1% · zgodność z klubem 99,0%
- Marcin Horałaokręg 26 (Słupsk) · frekwencja 93,1% · zgodność z klubem 99,1%
- Paweł Jabłońskiokręg 30 (Bielsko-Biała) · frekwencja 88,2% · zgodność z klubem 96,2%
- Marek Jakubiakokręg 19 (Warszawa) · frekwencja 88,5% · zgodność z klubem 96,1%
- Fryderyk Sylwester Kapinosokręg 23 (Rzeszów) · frekwencja 92,9% · zgodność z klubem 98,7%
- Łukasz Kmitaokręg 12 (Kraków) · frekwencja 92,8% · zgodność z klubem 98,3%
- Maria Kocokręg 18 (Siedlce) · frekwencja 90,9% · zgodność z klubem 98,4%
- Wiesław Krajewskiokręg 15 (Tarnów) · frekwencja 93,2% · zgodność z klubem 98,9%
- Andrzej Kryjokręg 33 (Kielce) · frekwencja 93,7% · zgodność z klubem 99,0%
- Krzysztof Kubówokręg 1 (Legnica) · frekwencja 98,8% · zgodność z klubem 99,3%
- Anna Kwiecieńokręg 17 (Radom) · frekwencja 91,8% · zgodność z klubem 98,5%
- Krzysztof Lipiecokręg 33 (Kielce) · frekwencja 91,5% · zgodność z klubem 98,7%
- Marzena Anna Machałekokręg 1 (Legnica) · frekwencja 95,0% · zgodność z klubem 99,1%
- Grzegorz Mackookręg 2 (Wałbrzych) · frekwencja 95,3% · zgodność z klubem 99,2%
- Mateusz Morawieckiokręg 31 (Katowice) · frekwencja 77,1% · zgodność z klubem 98,9%
- Monika Pawłowskaokręg 7 (Chełm) · frekwencja 54,1% · zgodność z klubem 98,9%
- Grzegorz Pudaokręg 27 (Bielsko-Biała) · frekwencja 95,1% · zgodność z klubem 99,3%
- Paweł Rychlikokręg 11 (Sieradz) · frekwencja 92,0% · zgodność z klubem 98,0%
- Łukasz Schreiberokręg 4 (Bydgoszcz) · frekwencja 96,0% · zgodność z klubem 98,7%
- Olga Ewa Semeniuk-Patkowskaokręg 35 (Olsztyn) · frekwencja 97,7% · zgodność z klubem 98,7%
- Mirosława Stachowiak-Różeckaokręg 3 (Wrocław) · frekwencja 97,6% · zgodność z klubem 99,3%
- Krzysztof Szczuckiokręg 5 (Toruń) · frekwencja 85,7% · zgodność z klubem 99,2%
- Szymon Szynkowski vel Sękokręg 39 (Poznań) · frekwencja 93,4% · zgodność z klubem 99,0%
- Ryszard Terleckiokręg 14 (Nowy Sącz) · frekwencja 96,5% · zgodność z klubem 98,8%
- Włodzimierz Tomaszewskiokręg 9 (Łódź) · frekwencja 99,1% · zgodność z klubem 99,4%
- Sylwester Tułajewokręg 6 (Lublin) · frekwencja 99,2% · zgodność z klubem 99,1%
- Piotr Uścińskiokręg 20 (Warszawa) · frekwencja 93,1% · zgodność z klubem 98,2%
- Wojciech Michał Zubowskiokręg 1 (Legnica) · frekwencja 95,5% · zgodność z klubem 98,8%
- Ireneusz Zyskaokręg 2 (Wałbrzych) · frekwencja 94,7% · zgodność z klubem 97,4%
- Agnieszka Ścigajokręg 13 (Kraków) · frekwencja 90,6% · zgodność z klubem 98,6%
Frekwencja i zgodność z linią klubu liczone z imiennych głosowań Sejmu X kadencji (linia klubu = sposób głosowania większości obecnych członków). Ranking frekwencji · Głosy wbrew klubowi · Wszystkie kluby · Metodologia